İkinci El Beyaz Eşyanın Garantisi Var Mı?

Her ne kadar sıfır ürünlerin fiyatları çok yüksek olsa da ikinci el ürünler bazı durumlarda sıfırın yerini kesinlikle tutmayabiliyor. Bu sebeple satın aldığınız ürünün özellikle garantili olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Satın aldığınız üründe satın aldıktan sonra herhangi bir arıza oluşması durumunda sizleri çok kötü sürprizler karşılayabilir. Genelde ikinci el ürün satışı yapan yerler beyaz eşya ürünlerinde kısa dönemli garanti hizmeti sunmaktadır. Bu garanti çerçevesinde ürün süre zarfında herhangi bir arıza ile karşılaşırsa direkt olarak spotçunun teknik destek ekibi tarafından onarılmaktadır. Tabii ki bu durum her spotçuda aynı olmuyor. Bazı spotçular garanti verirken bazıları sattığı ürünün arkasında durmayarak bozulsa da destek vermekten çekiniyor.

İkinci El Beyaz Eşya Garanti Süresi

Her spotçu kendine göre garanti süresi belirleyebilir. Ürün tam anlamıyla sıfır olmadığı için satıldığı tarih eğer firmanın garanti süresi içerisinde ise direkt olarak firmadan garanti kapsamına giriyor. Eğer ki ürün satıldığında firma garantisi bittiyse spotçular maksimum üç ay olmak üzere garanti hizmeti verebiliyor. Bu hizmetten faydalanmak isteyen birçok insan direkt olarak spotçusu ile bu konuyu önceden konuşuyor. Her şekilde garanti süresi ile ilgili bilgi sahibi olmak isterseniz ve spotçu ile görüşmeden bu işlem hakkında bilgi almak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey spotçunun sattığı diğer beyaz eşyaların ne kadar temiz ve kullanılabilir olduğuna bakabilirsiniz.

Bu durumda firmanın kullanılamaz hale gelmiş ürünleri satıyor olması garanti verip vermeyeceği konusunda sizlere fikir aşılayabilir. Bu sayede ürünün garanti kapsamında olup olmadığını anlarsınız. Eğer ki spotçunuz ile daha öncesinde herhangi bir şekilde tanışıklığınız bulunuyorsa bu tanışıklığı kullanarak ondan garanti süresi talep edebilirsiniz. Bu süreyi eşyanın durumuna göre spotçu sizlere verecektir. Ancak spotçunun bu konuda dikkat ettiği bir konu var ise o da eşyanın gerçekten garanti süresi boyunca dayanıp dayanmayacağıdır. Eğer ki dayanmayacağını biliyorsa bu garantiyi vermeyebilir. Bu sebeple sizde garanti kapsamına girmeyecek derecede kullanılmaz olan beyaz eşyalardan uzak durmaya özen gösterin. Aksi halde satın aldıktan sonra birçok sorunla karşılaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir